Spálovský, a.s.


CZ EN DE


Získat aplikaci Adobe Flash Player

VÝROBA Rozváděče nízkého napětí

Rozváděče nízkého napětíRozváděče vysokého napětíOceloplechové rozváděčové skříněSlužby

ROZVÁDĚČE NÍZKÉHO NAPĚTÍ

Společnost Spálovský, a.s. vyrábí rozváděče nízkého napětí do 1000V jmenovitého napětí, 4000A (6300A) jmenovitého proudu a 132 kA jmenovitého dynamického proudu.

Typově se výrobní kapacita společnosti orientuje na průmyslové rozváděče, kompenzační rozváděče, ovládací pulty, elektroměrové rozvodnice, staveništní rozváděče, ovládací skříně a MaR.

Rozváděče nacházejí uplatnění v energetice, chemickém a zpracovatelském průmyslu, teplárenství a v sektoru služeb. Pro výrobu rozváděčů nízkého napětí používáme rozváděčové skříně E.T.A., CUBIC, Rittal, Schneider a OEZ.  Přístrojová náplň, použitá při výrobě rozváděčů, je vysoké kvality a je od výrobců se zavedeným systémem řízení jakosti dle norem ISO; jedná se zejména o společnosti skupiny Schneider Electric (Merlin-Gerin, Telemecanique), dále OEZ Letohrad, Moeller, General Electric (Unirec), ABB, Siemens, Wago, Weidmüller a další.

  • Průmyslové rozváděče se používají pro rozvod elektrické energie nízkého napětí v průmyslových objektech, elektrických rozvodnách a jiných zařízeních. Rozváděče jsou vyráběny na základě přesné specifikace dodané zákazníkem.
  • Stavebnicový systém PRISMA umožňuje výrazné zrychlení výroby rozváděčů a při jeho komplexním využití i dosažení nemalé úspory finančních prostředků investorům. Přístrojová náplň u rozváděčů PRISMA je plně orientovaná na komponenty firmy Merlin-Gerin, Telemecanique.
  • Modulární rozváděčový systém CUBIC je tvořen základními moduly o velikosti 192mm. Konstrukčně jsou takto dány předpoklady umožňující vytvořit téměř jakoukoliv konfiguraci či velikost rozváděče. Systém lze libovolně konfigurovat dle požadavků vnitřní separace v souladu s normou EN 60439-1. Unikátní modulární sběrnicový systém je konstruován do výše jmenovitého proudu 7000 A (8750 A).
  • Kompenzační rozváděče jsou nabízeny v šesti typových řadách od 7,5 kVAr do 1200 kVAr. Rozváděče jsou určeny k automatické úpravě účiníku s možností nastavení cos φ uživatelem od 0,85 induktivní do 0,95 kapacitní zátěže. Konstrukce rozváděčů je podřízena požadavkům zákazníků na příznivý poměr výkonu, rozměru, ceny a vysokou provozní spolehlivost rozváděče včetně uživatelsky příjemné a jednoduché obsluhy.
  • Ovládací pulty a panely jsou určeny pro řídicí a kontrolní systémy výrobních linek, velínů a monitorovacích pracovišť. Jsou vyráběny na zakázku dle ergonomických požadavků.
  • Elektroměrové rozvodnice jsou určeny pro montáž jednofázových a trojfázových elektroměrů. Montáž elektroměru (standardně ET 404) je prováděna na přání zákazníka. Rozvodnice jsou vhodné pro všechny schválené sazby elektrické energie. Elektroměrové rozvodnice řady RE je možné vyrobit v provedení jak zapuštěné do zdi, tak montáž na zeď.
  • Staveništní rozváděče jsou určeny jako hlavní nebo podružné rozváděče s možností měření při stavebním odběru elektrické energie pro potřeby stavebních firem. Montáž elektroměru (standardně ET 404) je prováděna na přání zákazníka.
  • Ovládací skříně jsou určeny pro ovládání vypínačů a odpojovačů v rozvodnách VN a VVN, a to jak pro vnitřní, tak i pro venkovní podmínky.
  • Rozváděče měření a regulace jsou určeny pro měření a regulaci. Rozměry skříní jsou voleny zákazníkem. Náplní bývá standardní přístrojová náplň daná výkresovou dokumentací, kterou dodá investor a speciální přístroje včetně řídicího systému (Siemens, Allen Bradley, Telemecanique atd.). Řídicí systém může dodat zákazník nebo Spálovský, a.s. Programování řídicího automatu lze objednat po dohodě.
  • Zásuvkové boxy slouží k rozvodům elektrické energie a stlačeného vzduchu ve výrobních halách. Instsalují se do pracovních podlah a nahrazují pevné a nekomplexní rozvody spotřebičů.

 

Zásuvkový box ZB1