slider-2-6-big-64f81ce863eed.webp

Spálovský, a.s.

Spálovský, a.s. je výrobcem elektrických rozváděčů nízkého a vysokého napětí. Vyrábíme rozváděče především pro segment energetiky (jako jsou tepelné a jaderné elektrárny), železnice a metro. Pro tyto zákaznické segmenty je firma také certifikována.

V roce 2018 společnost Spálovský, a.s. majetkově přešla ke skupině v rámci firmy Global Business, a.s. Společnost Spálovský, a.s. zůstává i po této majetkové změně zcela samostatnou firmou s vlastním portfoliem zákazníků.

Pro velké projekty je využívána synergie obou společností, tj. Spálovský a Global Business dohromady. Tato skupina firem má na českém trhu velký potenciál. Je jedním ze tří největších výrobců rozváděčů v České republice a Slovenské republice. Roční obrat obou společností ve výrobě rozváděčů je dohromady více než 500 mil. CZK.

Nabízíme zákazníkům kompletní technická řešení projektů, profesionalitu se zárukou kvality poskytovaných služeb.

 

70
Počet zaměstnanců
200 mil. Kč
Roční obrat
120 polí/měsíc
Výrobní kapacita
2 500 m2
Výrobní plocha
1 200 m2
Skladová plocha
400 m2
Kanceláře

Výrobní program

Hlavní orientace společnosti je:

  • Výroba rozváděčů nízkého napětí do 1000V a 6300A.
  • Výroba a prodej rozváděčů VN typová řada SM6 na základě partnerské obchodní smlouvy se společností Schneider Electric.
  • Výroba a prodej oceloplechových rozváděčových skříní.
  • Kompletní zákaznický servis.

 

Výrobky Spálovský, a.s. splňují bezpečnostní a technické požadavky předepsané elektrotechnickými normami, a to včetně seizmické odolnosti, elektromagnetické kompatibility, vibrační odolnosti a požadavku na separování prostor a ochrany proti vnitřnímu oblouku. 

Kvalita výrobků Spálovský, a.s. je postavena na spolehlivých a kvalitních dodavatelích přístrojů a rozváděčových skříní se zavedeným systémem řízení kvality dle norem ISO.

Rozváděče jsou vyráběny v souladu s ČSN EN 61439 včetně typového zkoušení akreditovanou zkušební laboratoří.

Spálovský, a.s. implementovala požadavky Zákona č. 263/2016 Sb., Vyhlášky č. 408/2016 Sb. a č. 358/2016 Sb., potvrzující odbornou způsobilost pro výrobu a dodávky rozváděčů NN do jaderných elektráren v kategorii vybraných zařízení.

V roce 2006 jsme uzavřeli smlouvu o partnerství s dánskou společností CUBIC - ModulSystem A/S. Toto partnerství nám umožňuje využívat know-how CUBIC pro návrh a výrobu rozvaděčů v modulárním (šuplíkovém) provedení s vnitřním separací funkčních jednotek. Rozvaděče CUBIC jsou plně typově testované se všemi předními výrobci přístrojů (Schneider Electric, ABB, Siemens…).                                                                                

 

Podíl výroby

40%
 
Energetika
(elektrárny)
20%
 
Stavebnictví
(průmyslové objekty, logistická centra, občanská vybavenost)
25%
 
Doprava
(železnice, letiště, metro)
15%
 
Ostatní
foto 1 foto 1 foto 1 foto 1 foto 1